PROPOZYCJA NR 7

BIAŁY KOŚCIÓŁ I KOMPLEKS PODZIEMI „RIESE" W OSÓWCE

Region: Dolny Śląsk, okolice Wałbrzycha.

Charakter imprezy.

Impreza łączy w sobie bardzo wiele niekonwencjonalnych i elitarnych dyscyplin sportowych. Szczególnie pierwszego dnia, na Uczestników będą czekały potężne emocje. Stumetrowy zjazd ukośny na linie (tzw. tyrolka), poprowadzona nad lustrem wody w zalanym kamieniołomie, dwudziestometrowa wspinaczka skalna, czy wreszcie nurkowanie w akwalungu, nikogo nie pozostawią obojętnym. Jeżeli doliczymy do tego jeszcze rozgrywki paintballowe i strzelanie z łuku, wiatrówki czy dmuchawki o zadowolenie Uczestników nie musimy się martwić.

Drugiego dnia zaś, emocje i adrenalinę podporządkowaliśmy drugiemu aspektowi wyjazdu - poznaniu tajemnic Dolnego Śląska. Zagłębimy się więc w podziemiach kompleksu podziemi „Riese" w Osówce. Wejście do tej budowli z końca drugiej wojny światowej będzie jednak bardzo niekonwencjonalne: rozpoczniemy je bowiem pięćdziesięciometrowym zjazdem linowym w wydrążonym w skale kominie wentylacyjnym. Również w podziemiach, będą czekały liczne zadania i trudności do rozwiązania (z pokonaniem zalanego korytarza łodzią włącznie).
Aby eksploracja podziemi odbywała się sprawnie i w małych grupach, proponujemy podzielić Uczestników na dwa zespoły - podczas gdy pierwszy zajmie się częścią podziemną, drugi będzie szalał po okolicy na quadach.
Do Państwa dyspozycji oddamy 4 quady (w tym jedną dla instruktora prowadzącego) z automatyczną skrzynią biegów, napędem na tylną oś i silnikiem o pojemności 200 ccm.

Proponowany program imprezy, może wyglądać tak:

1. dzień,

10.00 - rozpoczęcie części sportowej pierwszego dnia, podział Uczestników na mniejsze zespoły, które zamiennie będą wykonywały poszczególne zadania: nurkowanie, blok zadań linowych (zjazdy i wspinaczka), na końcu, wspólnie, rozegrają potyczkę paintballową.
Ok. 15.00 - przejazd do wybranego hotelu
16.00 - zakwaterowanie, obiad
17.00 - czas wolny (możliwość zwiedzenia np. pobliskiego zamku, skorzystania z usług Spa, sauny itp.), lub czas na szkolenie/zebranie w sali konferencyjnej
20.00 - kolacja

2. dzień

9.00 - śniadanie
10.00 - wykwaterowanie, przejazd do Osówki (ok. 5-10 km - w zależności od wybranego hotelu).
10.30 - rozpoczęcie atrakcji sportowych: podział na dwie grupy
- grupa pierwsza: eksploracja podziemi,
- grupa druga: jazda quadami.
ok. 13.00 - zmiana grup.
Ok. 15.30 - przejazd na pożegnalny obiad.